Kastamonu Hava alanı’na İstanbul’dan THY ve Pegasus çeşikli günlerde seferler düzenlemektedirler. Hava alanından köye transfer için lütfen bilgi alınız..

Kara yolu ile, İstanbul’dan geliş Gerede’ye kadar otobandan, sonra büyük bir kısmı bölünmüş yoldan Karabük, Araç, Kastamonu üzerinden, özel araçla (molalar hariç) yaklaşık 6,5 saat, Ankara’dan ise Çankırı, Ilgaz üzerinden yaklaşık 3,5 saattir.
İstanbul-Taşköprü arası: 580 km. Ankara-Taşköprü arası: 275 km. dir.

Elekdağ Kaptan Konağa Gelirken Yolunuz Mutlaka Manzaradan Geçer..

Taşköprü’den köye ulaşım tatlı meyilli, 24 km’si asfalt, 29 km keyifli bir orman yolundandır. Taşköprü’nün tarihi köprüsünden geçip şehir içine girince Belediye meydanını bulunuz. Meydandaki taksi durağında köçekli yolunu sorunuz. Yaklaşık 1 km sonra dört yola vardığınızda solda Petrol Ofisi benzin istasyonunu, sağda Elekdağ Kaptan Konak tabelasını görürsünüz. Düz devam ediniz. Geçeceğiniz ilk köprüden hemen sonra Hacıali’ninde dahil olduğu köyleri sola doğru gösteren bir tabela göreceksiniz. Ordan sapmayıp düz devam ediniz. Alisaray adındaki ilk köyün içinde yol ikiye ayrılır. Sağa çaylaklar tabelası yönüne değil sola Köçekli yönüne devam ediniz. Orman içi yolda en dik tırmanıştan sonra sağda Tekçam Geçidi tabelasını, solda ikinci konak tabelasını gördüğünüzde sola giriniz. Ormanlık yolun inişinde bir dere ve köprü ile karşılaşacaksınız. Köprüden sonra sağdan devam ediniz. İki köy geçtikten sonra üçüncü ve son tabelayı takip ederseniz sizi Arıgören’e ulaştıracaktır.

Otobüs İle Seyahat Edecek Konak Misafirleri İçin Bilgi: Ankara, İstanbul ve İzmir’den Kastamonu’ya rutin sefer düzenleyen şirketler; Metro, Ulusoy, Kamil Koç, Kastamonu Özlem, K. Huzur, K. Güven. Rezervasyon sırasında Taşköprü’ye gelip gelmedikleri sorulmalıdır. Bunların dışında Sinop’a giden bütün işletmeler Taşköprü’den geçer. Taşköprü’den köye ulaşım için bilgi alınız.

Gurup Ulaşımı: En az 15 kişi olmak kaydıyla, gurup rezervasyon yapılmış ise minibüs veya midibüs ile ulaşım için bilgi alınız.

İletişim Formu

Telefon:

0544 643 9045

Adres:

Taşköprü Hacıali Köyü No.51
Kastamonu